Odwiedzin: 58219 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

Atos (piesek)


Cezar vel. Czesiek (piesek)


Suri (suczka)


Luna (suczka)


Borys (piesek)


stat4u
Kraków Adopcje - w Nowym Domu - Uciecha, suka, 4 lata wstecz

Uciecha (ID: 9) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 18:35, 09.08.2011 | Aktualizacja: 22:47, 20.10.2011
Ogłoszenie dodane przez: AvalothUciecha


Gatunek: pies
ID: 9
Imię: Uciecha
Płeć: suczka
Wiek: 4 lata

Status: Ma Dom.


Wątek na:
Dogomania.pl

Charakter:
Jeszcze młoda, śliczna suczka o lisiej budowie. Wydawać by się mogło, że z takim wyglądem nie trzeba będzie długo czekać na dom. Niestety, Uciecha trafiła do schroniska wylękniona, przestraszona. Bała się gwałtownych ruchów, dotyku obcej ręki. Jej schroniskowy boks znalazłyśmy przypadkiem, i już podczas pierwszego spaceru sunia podbiła nasze serca. Na początku trudno było wziąć ją na smycz, na wybiegu trzymała się jak najdalej od ludzi. Teraz jest lepiej, dużo lepiej. Dzięki pracy wolontariuszy Ucieszka zrobiła niesamowite postępy. Daje się głaskać, cieszy się na widok człowieka wchodzącego do boksu, widząc smakołyki sama podchodzi i prosi swoimi pięknymi oczami. Potrafi siadać, warować, dawać łapę i robi to coraz odważniej. Na ten moment jest już prawie całkowicie otwartym, normalnym psem. Jednak sytuacje dla niej nowe, jak spotkanie z małym, krzyczącym dzieckiem czy kotem jest dla niej nadal stresujące. A kiedy już zaufa jest przekochanym, spokojnym psem.

Uciecha dobrze dogaduje się z innymi psami, ale raczej nie nadaje się do mieszkania z psimi dominantami. Jest strasznie uległa i co odważniejsze psiaki rozstawiają ją po kątach. Kotu, ani żadnemu innemu stworzeniu na pewno nie zrobi krzywdy, ale jest możliwe, że na jego widok, szczególnie na początku, ucieknie w drugą stronę. Nie ma w niej grama agresji, ani do ludzi, ani do innych zwierząt.


Inne:
Ucieszka jest nieduża, do schroniska trafiła z powodu choroby swoich byłych właścicieli. Jest odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.

Siedzi w betonowym boksie i czeka, na tego jedynego, który zabierze ją do ciepłego domu, poświęci czas i uwagę żeby zaskarbić sobie jej serce. I da tyle miłości, na ile cudowna Uciecha zasługuje.Więcej zdjęć: