Odwiedzin: 13914 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

Tilla (suczka)


Borys (piesek)


Atos (piesek)


Cezar vel. Czesiek (piesek)


Suri (suczka)


stat4u
Kraków Adopcje - w Nowym Domu - Anger, pies, 2 lata wstecz

Anger (ID: 126) - w Nowym Domu


Data dodania ogłoszenia: 23:58, 08.10.2011 | Aktualizacja: 03:27, 15.08.2012
Ogłoszenie dodane przez: chwiladlapupilaAnger


Gatunek: pies
ID: 126
Imię: Anger
Płeć: piesek
Wiek: 2 lata

Status: Ma Dom.


Wątek na:
ChwilaDlaPupila.pl

Charakter:
Anger to 2 letni amstaf, który został znaleziony w okolicy stadionu hutnika. Do schroniska trafił w dniu 12 maja 2011 roku, podczas przyjęcia był bardzo przestraszony i nie chciał sie poddać badaniom. Bronił sie przed kontaktem z ludźmi bo był tak przestraszony teraz do każdego chętnie podchodzi i liże mu ręce. Obecnie jest szkolony przez trenera psów i nie przejawia żadnej agresji.

Pierwszy raz kiedy wszedłem do boksu Angera bardzo na mnie skakał. Po wyjściu z boksu bardzo ciągnął na smyczy bo nie wychodził na spacery i nie był nauczony chodzenia na smyczy. Na wybiegu nie chciał oddać piłki. Anger nie znał żadnych komend, nie potrafił sie skupić na człowieku gdy dałem mu kiełbaskę wypluwał ja. Od razu po pierwszym spacerze wiedziałem ze nie będzie łatwo i tylko dzięki mojej wiedzy ten uroczy młody pies ma szanse znaleźć dom.

Po 4 miesięcznym szkoleniu w schronisku 2x w tygodniu około 1 godziny Anger zmienił się nie do poznania. Kiedy wchodzę do niego do boxu grzecznie czeka obok po czym mówię siad i zakładam mu obroże. Gdy otwieram drzwi mowie stój a on czeka aż powiem idziemy wtedy spokojnie wychodzimy z boku a on po paru metrach obraca sie pytając mnie gdzie idziemy. Już w ogóle nie ciągnie na smyczy a gdy sie czasami jeszcze zapomni i lekko smycz sie napnie odwraca sie i pyta sie mnie czy idziemy dalej czy stoimy. Angera uczy sie jeszcze innych komend siad/zostań, waruj/zostań, chodź, nie, zostaw. Uczy sie też grzecznego zachowania np stania spokojnie kiedy rozmawiam z kimś. Chodzenia na spacer z innymi, słuchania innych ludzi, spotkania sie z innym psem nie koniecznie miłym. Był nawet ze mną w radiu gdzie zachowywał sie bardzo grzecznie a podczas trwania audycji prawie zasnął. A jednak nie znalazł jeszcze domu

Anger potrzebuje doświadczonego opiekuna który miał już doświadczenie z podobnym psem i nie zmarnuje pracy włożonej prze zemnie w tego psa. Jest bardzo ufny, z chęcią pokazuje brzuszek do głaskania. Z natury jest radosny uwielbia bawić się piłką, która z chęcią przynosi do reki. Uwielbia jeździć samochodem na długie spacery. Na pewno wniesie dużo radości do nowego domu. Nie pozwólcie spędzić mu zimy w schroniskowym boksie.


Inne:
Preferencje adopcji:
DZIECI - raczej tak
PSY – tak
KOTY – raczej nie
CHOROBY – brakWięcej zdjęć: